Montaż i serwis monitoringu, systemów alarmowych, automatyki bram

Systemy alarmowe

 

 

Decyzję o zainstalowaniu alarmu najlepiej podjąć w czasie projektowania domu. Często z różnych powodów odkładamy ją na później. Wówczas tylko remont traktujemy jako dobrą okazję do założenia zabezpieczeń. Jednak na alarm nigdy nie jest za późno. Dzięki nowym technologiom jego montaż może się odbyć także w już wykończonym domu.
Domowy alarm zazwyczaj kojarzy się jedynie z zabezpieczeniem i sygnalizacją wtargnięcia intruzów na chroniony teren.
Nowe systemy – zarówno standardowe, jak i bezprzewodowe – wprowadzają o wiele więcej możliwości w zakresie ochrony mienia i życia. Przede wszystkim zapewniają komfort życia, chroniąc mieszkańców przed zagrożeniami wypływającymi z codziennego użytkowania domu. Przykładem takiego rozwiązania jest wyposażenie alarmu w czujki gazu (metanu, propan-butanu czy dwutlenku węgla – czadu). Wykryją one np. wyciek gazu z nieszczelnej instalacji i włączą wentylację w pomieszczeniu. Czujkę gazu ziemnego warto zamontować w kuchni i łazience, w której znajduje się gazowy podgrzewacz wody. Jeśli samochód jest wyposażony w instalację gazową, warto zainstalować w garażu czujkę LPG. Urządzenie wykrywające czad sprawdzi się w kotłowni oraz w pomieszczeniach z kominkiem.
Innym praktycznym zastosowaniem domowego alarmu jest wyposażenie go w czujki zalania wodą.

Każdy z nas ma inny dom i inne potrzeby związane z bezpieczeństwem mieszkańców i mienia, dlatego projekt domowego alarmu należy zlecić wyspecjalizowanej firmie. Zapozna się ona z projektem domu, jego otoczeniem i na tej podstawie oceni stopień zagrożenia oraz zaproponuje system alarmowy dostosowany do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

Podział systemu sygnalizacji zagrożeń ze wglądu na strefy bezpieczeństwa:

  • Ochrona peryferyjna – ochrona obiektu z zewnątrz wzdłuż ogrodzenia. 1 strefa obszaru chronionego.
  • Ochrona zewnętrzna – ochrona bezpośredniego otoczenia obiektu, zabezpieczenia mechaniczne obiektu od zewnątrz, kraty, mury, inne przyległe budynki do obszaru chronionego. 2 strefa obszaru chronionego.
  • Ochrona wewnętrzna – ochrona przestrzeni wewnątrz obiektu, wszystkich otworów drzwiowych i okiennych w budynku. 3 strefa obszaru chronionego.

 


Wykonujemy:

– Uzbrajanie obiektu w instalację.
– Rozbudowę istniejących systemów.
– Montaż czujek oraz sygnalizatorów.
– Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
– Montaż i konfiguracja central oraz manipulatorów.
– Rozbudowę central alarmowych o system sygnalizacji możliwego zagrożenia pożarem*.

Proponujemy Państwu kompleksową obsługę w zakresie profesjonalnych usług z zakresu montażu oraz serwisu elektronicznych systemów zabezpieczeń. Firma wykonuje systemy zabezpieczeń na bazie standardowych urządzeń występujących na polskim rynku.

*Systemy montowane przez naszą firmę nie są systemami gaszącymi,  jedynie ostrzegają o ewentualnym zagrożeniu pożarem lub innym niebezpieczeństwie.

 

 

 

Scroll Up