Montaż i serwis monitoringu, systemów alarmowych, automatyki bram

Monitoring wizyjny

 

 

Monitoring znajduje coraz większe zastosowanie w życiu codziennym. Każdy z nas chciałby być bezpieczny a w razie wypadków, kradzieży, włamań mieć materiał dowodowy, który ułatwi pracę odpowiednich służb interwencyjnych. W dzisiejszych czasach w miarę rozwoju technologii systemy telewizji przemysłowej stają się coraz bardziej dostępne na rynku a w odniesieniu do ceny są dostępne dla naszych kieszeni. Systemy analogowe wykorzystywane głównie w małych przedsiębiorstwach i prywatnych posiadłościach mają na celu objęcie monitoringiem wrażliwych punktów oraz swego rodzaju zabezpieczenie przed chęcią wtargnięcia osób trzecich. Ciągły rozwój tych technologii pozwala na osiąganie bardzo dobrych jakości obrazu, który rejestrowany jest za pomocą rejestratorów  lub komputerów na dyskach twardych, przez co mamy w każdej chwili dostęp do nagranych zdarzeń.
Wykorzystując możliwość współpracy systemów monitoringu z systemami alarmowymi, kontroli dostępu mamy pełną kontrolę nad obiektem i w każdej chwili możemy odtworzyć nagrania z dowolnego czasu wstecz.

 

 

 

 

Rodzaje instalacji telewizji przemysłowej:

  • AHD – Analog High Definition (AHD) – standard transmisji danych w monitoringu wizyjnym, rozwinięty przez jednego z producentów z branży CCTV – koreańską firmę Nextchip. Technologia AHD została wdrożona do seryjnej produkcji pod koniec 2014 roku. Pozwala uzyskać obraz w jakości HD 720p (1280x720px)i FullHD 1080p (1920x1080px). Pozwala na transmisję sygnału kablem koncentrycznym 75 Ohm na odległość nawet do 500m, a przy użyciu kabla UTP/FTP (skrętki komputerowej) na odległość ok. 200m
  • CVI – (High Definition Composite Video Interface) jest  rozwiązaniem umożliwiającym przesłanie obrazu w jakości HD 720p (1280x720px) lub FullHD 1080p (1920x1080px) wraz z dźwiękiem i sygnałami sterującymi (Np. Kamerą, PTZ , komunikacja dwukierunkowa, menu ekranowe kamery, itp) poprzez jedną żyłę kabla koncentrycznego na odległość do 500m. Jest to rozwiązanie pozwalające na wymianę starych analogowych kamer na nowoczesne rozwiązania FullHD korzystając ze starych, już ułożonych przewodów koncentrycznych. W takich rozwiązaniach pozwala to uzyskać obraz świetnej jakości w niskiej cenie.
  • HD-TVI / Turbo HD (High Definition Transport Video Interface) technologia przesyłania obrazu wizyjnego w rozdzielczości HD 720p i FullHD 1080p na odległości do 400m przy użyciu kabla koncentrycznego 75Ohm lub ok. 200m przy użyciu skrętki komputerowej. Technologia wdrożona przez firmę HIKVision.
  • HD-SDI (High Definition Serial Digital Interface) technologia umożliwiająca przesłanie sygnału wizyjnego na odległość do 200m przy użyciu przewodu koncentrycznego 75Ohm.
  • IP-  system oparty na transmisji pakietowej TCP/IP przy użyciu skrętki komputerowej. Obraz jest kompresowany w kamerze i w takiej formie przesyłany do urządzenia rejestrującego. System znacznie droższy niż pozostałe rozwiązania, ale oferujący w zasadzie przesłanie obrazu o nieograniczonej rozdzielczości (np. 20MPx). Przesyłanie takich rozdzielczości wymaga stosowania najwyższej jakości przewodów UTP/FTP. Kamery IP oferują możliwość zasilania ich tym samym przewodem, który jest wykorzystywany do przesyłania obrazu – technologia POE (Power Of Ethernet), dzięki temu uzyskujemy łatwość układania okablowania strukturalnego, albo możliwość wpięcia się w już istniejące okablowanie i wpięcie go do odpowiednich switch’ow. Ważnym aspektem technologii IP jest możliwość przesłania obrazu w technologii bezprzewodowej, korzystając z urządzeń WiFi. Dzięki niej w przydatku rozmieszczenia kamer na dużych odległościach lub zurbanizowanym terenie, mamy możliwość uzyskania obrazu znacznie tańszym kosztem.

 


Wykonujemy:

– Montaż kamer, doświetlaczy oraz rejestratorów.
– Serwis a także konserwacja sieci oraz całego systemu.
– Przebudowy oraz rozbudowy istniejących systemów.
– Wykonujemy uzbrajanie obiektów w nowe instalacje dozoru telewizyjnego.
– Pomagamy w konfiguracji oraz aktualizacji rejestratorów z możliwością podglądu przez Internet.

Scroll Up