Montaż i serwis monitoringu, systemów alarmowych, automatyki bram

Domofony i videodomofony

 

 

System domofonowy jest pierwszym urządzeniem, dzięki któremu komunikujesz się ze światem zewnętrznym. Jest wizytówką Twojego domu lub firmy, dlatego ważna jest nie tylko funkcjonalność ale również wygląd i odporność na dewastacje.
Aby dom był bezpieczniejszy oraz przyjemny w użytkowaniu wyposażamy go w domofon lub wideodomofon.
Obecnie domofon cyfrowy jest najczęściej montowanym urządzeniem w nowych budynkach lub podczas modernizacji instalacji. Domofon cyfrowy oferuje dużo więcej możliwości dla jego użytkowników poprzez np. możliwość otwierania drzwi bez użycia klucza indywidualnym kodem lub kluczem RFID.
Domofon Cyfrowy to tańsze i szybsze rozwiązanie, gdyż wymaga tylko jednoparowego przewodu w magistrali i do podłączenia unifonów. Dzięki temu łatwe jest uruchomienie domofonu na starej instalacji kablowej domofonu analogowego bez konieczności jej wymiany.

 

Rodzaje domofonów:

  • Domofony analogowe- Analogowe urządzenie domofonowe jest najprostszym i jednocześnie najtańszym urządzeniem tego typu. Składa się z kasety bramowej (bramofonu), którą instaluje się na zewnątrz budynku oraz głośnika, mikrofonu i przycisku, którego uruchomienie jest słyszalne wewnątrz domu dzięki unifonowi. Unifon wyposażony jest w słuchawkę i guzik sterujący magnetycznym zamkiem drzwi wejściowych. Mocuje się go w środku domu lub mieszkania, dzięki czemu można prowadzić rozmowę z osobą znajdującą się przy bramofonie. Domofon analogowy może mieć jedną lub dwie słuchawki. Istnieją również modele, które można rozbudowywać w zależności od potrzeb. 
  • Domofony cyfrowe- Domofon cyfrowy działa na tej samej zasadzie, co analogowy, ale jest rozbudowany o klawiaturę, za pomocą której można wpisać kod dostępu, co umożliwia otwarcie drzwi wejściowych bez klucza. Domofon cyfrowy najlepiej sprawdza się w blokach oraz miejscach, gdzie potrzebna jest dodatkowa ochrona, ponieważ istnieje możliwość scalenia go z systemem monitoringu.
  • Domofony analogowo-cyfrowe– Domofon analogowo-cyfrowy to najczęściej unifon z kasetą cyfrową umieszczoną na bramie wejściowej. Ten rodzaj domofonu znakomicie sprawdza się w dużych halach przemysłowych lub biurowcach, ponieważ drzwi można otworzyć kodem, przyciskiem znajdującym się wewnątrz budynku lub poprzez zbliżenie do wyświetlacza specjalnej karty. 
  • Videodomofon lub videofon- Wideodomofon jest urządzeniem, które pełni rolę domofonu i telewizji monitoringowej. Dzięki zainstalowanej przy bramie wejściowej kamerze i ekranie w domu lub budynku możliwa jest identyfikacja osób, które chcą wejść na posesję. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest funkcja nagrywania. Można odtworzyć nagranie z całego dnia i zobaczyć osoby, które znajdowały się w zasięgu kamery. Warto zainstalować dodatkowe oświetlenie przy kamerze, by móc widzieć gości również w nocy. Wideodomofony są przeznaczone dla osób, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie.

 

 


 Wykonujemy:

– Montaż i serwis domofonów.
– Montaż i serwis wideodomofonów.
– Konserwacje domofonów analogowych i cyfrowych .
– Wymianę systemów domofonowych z analogowych na cyfrowe .
– Uzbrajanie obiektów  w okablowanie.
Nie wykonujemy wykopów.

Scroll Up